Teikiame senųjų sodų inventorizacijos ir istorinių vaismedžių veislių identifikavimo paslaugas

Teikiame senųjų sodų inventorizacijos ir istorinių vaismedžių veislių identifikavimo paslaugas

Dėl seno sodo inventorizacijos ir istorinių vaismedžių veislių identifikavimo galite kreiptis el. paštu, arba tel. nr.: . Detalesnė informacija – tekste žemiau.

Visuomenėje pamažu auga susidomėjimas istorinėmis vaismedžių veislėmis ir jomis turtingais sodais. Tikėtina, kad ateityje ši tendencija didės. Prikeliant senąjį sodą naujam gyvenimui be aplinkos sutvarkymo ir vaismedžių senolių restauracijos darbų (apie tai dar parašysime), lygiavertiškai svarbi yra sodo inventorizacija, jame augančių vaismedžių veislių atpažinimas, bei jų būklės įvertinimas, ypač jeigu siekiama sodą padaryti patrauklų visuomenei. Tarp vaismedžių augančių senuose šimtamečiuose soduose gali pasitaikyti ir retų istorinių veislių pirmą kartą aprašytų XIX amžiuje ar net seniau.

Veisliu identifikavimas, senos veisles, veisliu atpazinimo paslaugos.
Žieminis aukso permeinas (“English Winter Gold Pearmain” / “King of Pippins”) – 19a. Vakarų Europos veislė aptinkama ir Lietuvoje

Atpažinus veisles ir sudarius sodo brėžinį galima numatyti jo tolimesnio išsaugojimo etapus, pvz. kritinės būklės unikalių veislių vaismedžių perskiepijimą į jaunus medelius (poskiepius) ir pasodinimą sode. Veislių atpažinimas taip pat reikšmingas siekiant atrasti jų vaisių panaudojimo būdus, laikymo ypatybes ir istorinę svarbą. Daugiau informacijos apie istorines pagrindinių mūsų krašto vaismedžių, obelų ir kriaušių, veisles pateikiama šiame puslapyje (pildoma ir bus paskelbta netrukus)

Kaip vyksta istorinių veislių identifikavimas?

  1. Kreipiatės dėl identifikavimo. Mes atsiunčiame jums instrukcijas.
  2. Atsiunčiate mums vaisių pavyzdžius, pateikiate kitą reikalingą informaciją.
  3. Po 2-4 savaičių pateikiame jums veislių pavadinimus su informacija apie veisles.

Galimas ir veislių identifikavimas iš nuotraukų, tik patikimumas bus žemesnis.

Paslaugų kaina derinama.

Kaip vykdoma sodo inventorizacija?

Suderinus paslaugų apimtį lankomės sode, sudarome sodo planą, identifikuojame veisles. Galiausiai pateikiame jums sodo inventorių su surinkta informacija apie individualius vaismedžius, jų veisles, sodo atkūrimo ir išsaugojimo planą. Darbai gali užtrukti du sezonus, jeigu vaismedžiai pramečiuoja. Paraleliai galime atlikti sodo restauracijos (genėjimo) darbus.

Veisliu identifikavimas, senos veisles, veisliu atpazinimo paslaugos.
Pysgudo auksinis renetas (Peasgood’s Nonsuch) – 19 a. angliška kulinarinė veislė. Identifikuota sename sode Lietuvoje.